حروف تعریف a و an در زبان انگلیسی

درس ششم : حروف تعریف a و an در زبان انگلیسی

 

به درس ششم از مجموعه آموزش های گرامر آکادمی زبان حسام گودرزی خوش آمدید. در این درس می خواهیم بیشتر در رابطه با حرف تعریف نکره a صحبت کنیم. در درس قبل در رابطه با کاربرد حروف تعریف صحبت کردیم و در این درس می خواهیم در مورد موارد استفاده از a و an نکاتی را یاد با شما دانشپذیران عزیز در میان بگذاریم.

 

حروف تعریف a و an در زبان انگلیسی

حروف تعریف a و an در زبان انگلیسی / آکادمی زبان حسام گودرزی

 

داستان a و an چیست؟

در ابتدا با حروف صدادار و بی صدای زبان انگلیسی آشنا شدید. حروف a/e/i/o/u حروف صدادار هستند. اگر اسمی با این حروف شروع شود باید به جای a از an استفاده کنید، (این کار برای راحت تر شدن نحوه تلفظ اسم انجام شده.) در مقابل برای همه اسامی دیگر باید از a استفاده کنید.

 

در نتیجه داریم:

 a bank (یک بانک)  a computer (یک کامپیوتر)  a park  (یک پارک)

ولی در مقابل:

 an apple (یک سیب)  an umbrella  (یک چتر)

 

 

استثناها

این قاعده کلی استثناهایی هم دارد. در واقع زمانی از an استفاده می کنیم که اسم با آوای صدادار شروع شود. در برخی موارد محدود اسامی که با حرف صدادار شروع می شوند با آوای صدادار شروع نمی شوند و برعکس حروف که با حرف بی صدا شروع می شوند با آوای صدادار شروع می شوند. به مثال های زیر توجه کنید:

 

 an hour  (یک ساعت)تلفظ واژه hour به صورت فونتیک به شکل /aʊər/ است. یعنی h اول آن تلفظ نمی شود پس آوای اول آن صدادار است. در نتیجه به جای a از an استفاده می کنیم. در مقابل در حالت برعکس داریم:

 a university  (یک دانشگاه)

 

تلفظ واژه university به صورت فونتیک به شکل /junɪˈvɝsəti/ است، یعنی در ابتدای آن آوای بی صدای ” ی ” را داریم. پس به جای an از a استفاده می کنیم.

تعداد این استثناها آنقدر زیاد نیست پس نیازی نیست خیلی نگران استفاده از آنها باشید. اما اگر به نمونه های مشابهی مانند مثال های گفته شده خوردید زیاد تعجب نکنید.

 


 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید