لباس ها به زبان انگلیسی

clothes in hesamacademy

clothes in hesamacademy

درس بیست و دوم : لباس ها به زبان انگلیسی

در ابتدا یه نکته درباره کلمه لباس به انگلیسی براتون بگم که در ایران معمولا از کلمه clothes استفاده میشه که اصلا به معنی پیراهن نیست بلکه به کلیت لباس گفته میشه و ریشه اون کلمه cloth هست یعنی پارچه.

 

ترجمه فارسی تلفظ آمریکایی نام لباس به انگلیسی
کلاه hæt  hat
تی شرت ˈtiːʃɜːrt  T-shirt
پالتو، کت بلند koʊt  coat
کاپشن ˈdʒækɪt  jacket
پیراهن ʃɜːrt  shirt
شال، شال گردن skɑːrf  scarf
لباس بلند زنانه dres  dress
دامن skɜːrt  skirt
کروات taɪ  tie
کمربند belt  belt
ژاکت ˈswetər  sweater
کت و شلوار suːt  suit

 


برای اطلاعات بیشتر

نام لباس توضیحات
hat کلاه در زبان انگلیسی همیشه با واژه hat نامیده نمی شود. برای مثال به کلاه بیسبال cap گفته می شود. اما این واژه عمومی ترین واژه مرتبط با کلاه در زبان انگلیسی است.
coat واژه انگلیسی coat را با کت در فارسی اشتباه نگیرید. coat به معنای لباس گرم و بلند زمستانی است که ما معمولا به آن پالتو می گوییم. برای کت و شلوار بهتر است از  suit استفاده کنید.
jacket واژه انگلیسی jacket را با ژاکت در فارسی اشتباه نگیرید. در انگلیسی jacket معادل کاپشن یا پالتوی گرم زمستانی در فارسی است.
scarf scarf در واقع به معنای شال گردن یا شال است. اما از آنجا که در انگلیسی برای روسری معادلی ندارند معمولا روسری هم scarf یا Islamic scarf (شال اسلامی) گفته می شود.
dress dress به معنای لباس بلند زنانه است. این واژه هیچ وقت برای لباس های مردانه استفاده نمی شود. dress لباسی است که در واقع نقش لباس و دامن را با هم انجام میدهد.
tie در زبان انگلیسی عموما از tie برای اشاره به کروات استفاده می شود. جالب است بدانید در زبان انگلیسی cravat به معنای دستمال گردن است. (کروات از زبان فرانسه وارد فارسی شده!)
sweater sweater در واقع معادل ژاکت، گرمکن یا بافتنی است. لباس گرم و بافتنی زمستانی که یقه گرد دارد.
suit suit معادل کت در فارسی نیست. suit به کت و شلوار اشاره می کند. suit معمولا به لباس رسمی اشاره می کند. لباسی که برای محل کار پوشیده می شود. (به لباس رسمی که برای مراسم و مهمانی ها پوشیده می شود Tuxedo می گویند)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید